پایگاه تحلیلی «آلترنت» مطرح کرد هشت داستان ساختگی برای ترس آمریکایی ها

عصری که در آن به سر می بریم به عصر ارتباطات مشهور است ، با رسانه می توان حقی را باطل و باطلی را حق نشان داد و در این راستا کشورها و نظام های جنگ طلب برای توجیه جنایات و لشکر کشی های خود از ابزار رسانه حداکثر استفاده را می برند .
این مسئله به وضوح بعد از حادثه مشکوک 11سپتامبر خود را نشان داد ، دولت آمریکا از حادثه ای مشکوک استفاده کرد و با توپخانه ای که رسانه ها برای بوش فراهم کردند توانست به دو کشور مستقل افغانستان و پاکستان حمله کند و موجی از کینه و نفرت را در جهان به وجود آورد، اکنون با گذشت سالها نه تروریسم در دنیا از میان رفته است و نه آمریکا به اهداف خود رسیده است.
در این مقاله ، پایگاه تحلیلی آلترنت آمریکا 8داستان ساختگی که دولت این کشور به مدد رسانه ها از آن برای توجیه هجمه به ملت ایران سوء استفاده می کند را مورد بررسی قرار داده است .
پایگاه تحلیلی «آلترنت» در مقاله ای به قلم «خوان کول» می نویسد: ایران هیچ گاه کشوری جنگ طلب نبوده است. با این حال بسیاری آن را به تولید سلاح هسته ای محکوم می کنند .
آلترنت با زیر سؤال بردن 9 اتهام غیرمستدل غرب علیه ایران، درباره فعالیت هیته ای ایران می نویسد: رهبر ایران فتوایی علیه سلاح هسته ای داده که براساس آن «ملت ایران هیچ وقت به دنبال بمب هسته ای نبوده و نخواهد بود»
1-در مورد برنامه غنی سازی هسته ای غیرنظامی ایران، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، ادعا می کند که برنامه ای مخفیانه برای تولید سلاح هسته ای است اما هیچ مدرکی دال بر چنین ادعایی وجود ندارد، علاوه بر این، این موضوع خلاف نظر «ایهود باراک» وزیر دفاع خود نتانیاهو است که اقرار کرده است که ایران تصمیم ندارد برنامه تولید سلاح هسته ای راه بیندازد. «بنی گانتز» رئیس ستاد اسرائیل هم قبول دارد که ایران تصمیمی برای ساختن بمب ندارد .
چرا حقی که برای عربستان و امارات مسلم است از ایران سلب می شود؟
2-اغلب این بحث مطرح می شود که ایران به انرژی هسته ای نیاز ندارد ولی این کشور از برخی از منابع انرژی نفت برای تولید برق استفاده می کند و ایرانی ها روزبه روز در این زمینه پیش تر می روند. چشم انداز آن ممکن است همان باشد که در اندونزی رخ داد، یعنی این که تمام نفتش را به علاوه مقداری که وارد می کرد، مصرف کرد. همین اتفاق ممکن است برای ایران بیفتد. صادرات انرژی در ایران سپری برای ممانعت از بحران مالی است که به کشور امکان حفظ استقلال را می دهد. دیگر غول های نفتی، شامل عربستان سعودی و امارات متحده عربی می شوند که در حال ساخت کارخانه های انرژی هسته ای هستند. هیچ موضوع غیرقانونی و یا غیرعادی در مورد این که ایران هم در همین راه قدم بردارد وجود ندارد .
ایران هرگز به کشوری حمله نکرده، پس چرا خشونت طلب محسوب می شود؟
3- برخی ادعا کرده اند که ایران تهدید به نابودی اسرائیل کرده است به هیچ وجه ایران چنین کاری نکرده است. ایران سیاست موسوم به «عدم آغاز حمله» دارد که به کرات رهبر این کشور آن را اعلام کرده است.«محمود احمدی نژاد» رئیس جمهور ایران، اظهار امیدواری کرده است که «رژیم اشغالگر قدس« از «صحنه روزگار محو شود.» ولی تهدید نکرد که تانک یا موشک هایش را علیه اسرائیل به کار می برد . او اظهار امیدواری کرده است اسرائیل مانند شوروی سابق فروپاشد. ایران تاکنون در تاریخ مدرن جنگی را علیه هیچ کشوری آغاز نکرده است. اسرائیل با خشونت بخش هایی از خاک مصر را در سال 1956 و 1967 و لبنان را در سال های 1982 و 2006 اشغال کرد. فهرست جنگ های خشونت آمیزی که آمریکا آغار کرده است، شامل اشغال عراق در سال 2003 بیشتر از آن است که در این مقاله بگنجد. بنابراین، چرا ایران را کشوری خشونت طلب به حساب می آورند؟
براساس سخنان رهبر ایران ساخت بمب هسته ای گناهی بزرگ است
4- رهبر ایران فتوایی علیه سلاح هسته ای داده است که براساس آن «ملت ایران هیچ وقت به دنبال بمب هسته ای نبوده است و نخواهد بود». شکی نیست که تصمیم گیران در کشورهای مخالف این موضوع را به خوبی می دانند که ایران به دنبال سلاح هسته ای نیست زیرا جمهوری اسلامی، از نظر قانونی، مذهبی و نظری، مالکیت سلاح هسته ای را گناه بزرگی می داند و معتقد است که گسترش چنین سلاح هایی بیهوده، ویران گر و خطرناک است .
5-آژانس بین المللی انرژی اتمی، در بازرسی از ایران، هیچ مدرکی دال بر تولید بمب پیدا نکرد. همچنین تصدیق کرد که هیچ اورانیومی برای برنامه تولید سلاح به کار نرفته است .
مسابقه تسلیحات هسته ای را اسرائیل راه انداخت، نه ایران
6- اغلب ادعا می شود که برنامه هسته ای ایران ممکن است کشورهای خاورمیانه را به مسابقه تسلیحاتی ترغیب کند ولی مسابقه تسلیحاتی را 400 کلاهک هسته ای اسرائیل ایجاد کرد. آزمایش های عراق برای غنی سازی در اواخر دهه 1980 تا سال 1991 مستقیماً در نتیجه دانش این کشور درمورد بمب هایی بود که فرانسه، بریتانیا و آمریکا به اسرائیل داده بودند. اگر ایران غیرهسته ای تا این حد مهم است، چرا اسرائیل به درخواست های مکرر کشورهای خاورمیانه برای ایجاد منطقه عاری از سلاح هسته ای پاسخ نمی دهد؟
چرا کسی آرژانتین را بابت غنی سازی اورانیوم تهدید نکرد؟
7-در واقع ایران غنی سازی اورانیومش را تا 75/19 درصد کاهش داده است و آن را تا سطح ورقه هایی برای سوخت راکتور پزشکی پایین آورد (یعنی همان کاری که مدت هاست ایران می گوید دارد با اورانیوم انجام می دهد). ایران وقتی آرژانتین از تولید و تهیه سوخت اورانیوم برای رآکتورهای پزشکی خودداری کرد، این منبع سوختی را از دست داد.
گفتنی است وقتی آرژانتین غنی سازی اورانیوم را تا این سطح انجام داد هیچ کس تحریمی برایش قائل نشد و او را به بمباران تهدید نکرد.
نتانیاهو جنایات خود را فراموش می کند و ایران را متهم می سازد
8-نتانیاهو به طور ضمنی گفته است که فعالیت های ایران دلیل و منبع مشکلات رژیم صهیونیستی است ولی در واقع اصراروی بر اینکه میلیون ها فلسطینی را بدون وطن و بدون حقوق اولیه انسانی رها کند ، تلاش برای الحاق روبه گسترش و خزنده بیت المقدس به عنوان بخشی از سومین مکان مقدس اسلام به رژیم صهیونیستی و ... باعث ایجاد تنفر شدید از سوی مسلمانان نسبت به این رژیم و از قرار معلوم آمریکا شده است.
بنیادگرایان تندرو را خیلی راحت در باب نیات شوم آمریکا علیه اسلام می توان متقاعد کرد؛ زیرا آمریکا در زمینه کلاه گذاشتن سر فلسطینی ها و اسرائیلی کردن تمام منطقه بیت المقدس همکاری زیادی با رژیم اشغالگر قدس داشته است.
این که مطبوعات آمریکا به نتانیاهو اجازه می دهند که در شبکه های تلویزیونی این کشور ظاهر شود گواهی است بر این که تا چه حد رسانه های جمعی آمریکا وظیفه اصلی خود یعنی اطلاع رسانی به عموم مردم آمریکا را رها کرده اند .
:: برچسب‌ها: آمریکا, داستان ترس از ایران

نویسنده : علی
تاریخ : ۱۳٩۱/٧/۸