ضرورت پاسخگویی دقیق و عالمانه به شبهات بانوان

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم گفت: دشمنان ما با جدیت تمام برای ایجاد شبهه و دور کردن زنان از اسلام ناب و بدبین کردن زنان نسبت به آن تلاش می‌کنند.
به گزارش پرس و جو، حجت‌الاسلام عباس اسکندری در همایش خواهران مبلغه در سالن همایش‌های جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، گفت: تاثیر‌گذارترین قشر در جامعه بانوان هستند که باید به شبهاتی که برای این قشر به وجود می‌آید به خوبی پاسخ داده شود.
وی افزود: این پاسخگویی باید به صورت دقیق و عالمانه صورت پذیرد و باید به این مرحله رسید که از ظرفیت بالای قم برای پاسخگویی به شبهات خواهران و بانوان سراسر کشور استفاده شود.

وی افزود: تاریخ هم این مسئله را به خوبی نشان داده است که قشر بانوان تاثیر‌گذارترین قشر جامعه هستند و نقش بانوان در جامعه بر احدی پوشیده نیست.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم خاطرنشان کرد: درباره وضعیت بانوان تاریخی بسیار تاسف بار برای این قشر شاهد هستیم که بسیار غم‌انگیز است.
اسکندری ادامه داد: زنان در دو مقطع نقش‌آفرینی خوبی داشته‌اند که یکی از آنها مقطع طلوع اسلام است و مقطع دیگر پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است.
وی با بیان اینکه پیامبر بعد از رسالت خود زن را از جایگاه بسیار پایین به جایگاه رفیعی رساند، اظهار داشت: پیامبر با ارائه الگوی جامعی به نام صدیقه طاهره (س) حرکت بی‌بدیلی را انجام داد که تا آن زمان سابقه نداشت و تاریخ بشری به خود ندیده بود و دیگر هم به خود نخواهد دید.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم از این مقطع به عنوان مقطع در خشش زن کامل خبر داد و تصریح کرد: پیامبر به عنوان خاتم رسل و گل سر سبد آفرینش بر دستان این موجود مقرب الهی بوسه می‌زند و به طور عملی جایگاه او را معرفی می‌کند.
اسکندری خطاب به خواهران مبلغ گفت: نباید از این مقطع به سادگی گذر کرد و بیشترین معرفت و ارزش زن را باید در این مقطع مورد توجه قرار داد.
وی تصریح کرد: در جامعه غربی زن در اسارت گرفتار است که باید معارف و ارزش زن را به جهانیان معرفی کرد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم در قسمت دیگری از سخنان خود به مقطع دیگر نقش‌آفرینی ارزشی زن اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی با همه مشکلات و گرفتاری‌هایی که در این مقطع داشت ولی امام اقدامی پیامبر‌گونه را در خصوص ارزش‌آفرینی به زن داشت.
وی در پایان با بیان اینکه انقلاب اسلامی با عزت، عظمت و رهبری هوشمندانه به پیش می‌رود، خاطرنشان کرد: باید از این انقلاب محافظت کرد تا آسیبی به حرکت عظیم انقلاب اسلامی وارد نشود.
:: برچسب‌ها: شبهات مربوط به بانوان, ضرورت پاسخگویی دقیق و عالمانه به شبهات بانوان

نویسنده : علی
تاریخ : ۱۳٩۱/٧/۱۱