تحلیلی جامع بر علل گرانی های اخیر (مسعود شفیعی کیا)

ی توان پیش بینی کرد که فتنه گران به دنبال این سیاهنمایی اقتصادی مهره های اصلی ای که برای انتخابات سال آینده مطرح خواهند کرد در پوشش کارشناس و مدیر اقتصادی خواهند بود که این نیز هشیار ی می طلبد .

فتنه گران و ساکتین فتنه ۸۸  بازیگر فتنه ی اقتصادی

 با توجه به فتنه های پیچیده ی دشمنان در منطقه که به دنبال ضد حمله هایی علیه بیداری اسلامی با شدّت بیشتر زوایای تازه ای پیدا میکند ، مانند آنچه که بر علیه دولت مقاومت سوریه و مردم مظلوم بحرین جاری است  .

و با توجه به اینکه دشمنان کاملاً بر تأثیر گذاری انقلاب اسلامی ایران بر این تحولات  آگاهند آیا عدم برخورد سخت با نظام اسلامی نشانه ی آتش بس بر علیه ایران است ؟!

چگونه می توان پذیرفت ، دشمنانی که به فرموده ی رهبر معظم انقلاب اسلامی، « بیست سال برای فتنه ۸۸ برنامه ریزی کردند. » ولی امروز آتش بس داده باشند ؟!

با انسداد سیاسی فعلی که برای فتنه گران نشاندار فتنه ۸۸  پیش آمده و با وجود حضور مردم در صحنه – برخلاف اکثر خواص خاموش و همراه فتنه – حداقل در این برهه دشمنان در صحنه ی سیاسی موفق نخواهند بود و با توجه به هشیاری و همبستگی مردم و بیداری دیده بانان امنیتی کشور ، دشمنان نه مایلند و نه می توانند به تحرکاتی مانند آنچه که در سوریه می گذرد دست بزنند بنابر این فتنه نظامی نیز مانند فتنه سیاسی اکنون در برنامه ی اصلی دشمنان نمی باشد .

ولی به دلیل ضعف ساختاری و نفوذ نامحرمان در بازار مصرف و به دنبال بازخورگیری مستکبران غرب از تحریم ها متأسفانه هجمه ای همه جانبه را در این کارزار شاهدیم ، که اثرات و اهداف و راهکارهای دشمنان در نابسامان نشان دادن بازار را می توان در چند جهت ارزیابی کرد :

- « جنگ اقتصادی » جنگی برای زمین زدن ایران

  رهبر معظم انقلاب اسلامی با رصد هشیارانه دست دشمنان را سال گذشته خواندند و به همین مناسبت پارسال را « سال جهاد اقتصادی » و به دنبال آن نیز امسال را « سال تولید و حمایت از کار و سرمایه ی ایرانی » نامیدند و فرمودند :

«  ما امسال را « سال جهاد اقتصادى» اعلام کردیم. سیاست استکبارى، زمین زدن ملت ایران و نظام جمهورى اسلامى از راه اقتصاد است. تحریمها گرچه بهانه‌اش مسئله‌ى انرژى هسته‌اى است، اما دروغ میگویند؛ هدف تحریمها، فلج کردن اقتصادى است. پس هدف دشمن، زمین زدن جمهورى اسلامى است؛ یعنى زمین زدن ایران اسلامى؛ یعنى زمین زدن ملتى که با حضور خود، با پشتیبانى خود، با حمایت خود، این نظام را تا امروز پیش برده و رشد داده و رونق داده. بنابراین بایستى در مقابلش مجهز بود. جبهه‌ى مقابل را باید شناخت، ابزار و سلاح او را باید شناخت و ضد آن سلاح را باید آماده کرد؛ این جهاد اقتصادى میخواهد. یکى از خصوصیات این تحرک که اسمش جهاد است، این است که انسان بداند این در مقابل دشمن است؛ یعنى بداند در مقابل یک حرکتِ خصمانه و غرض‌آلودى است که دارد انجام میگیرد. حرکتى که در مقابل یک چنین جهتگیرى خصمانه وجود دارد، یکى از شرائط اصلى جهاد است. »

(حرم امام رضا علیه السلام - ۹۰ /۱/۱  

۲- موفقیت دولت و ملّت در جنگ اقتصادی ۹۰ با طرح هدفمندی یارانه ها و تلاش معکوس  دشمنان

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای امسال در حرم رضوی ( علیه السلام ) در دیدار عمومی  با اقشار مختلف ایرانیان با تقدیر از ملّت و مسئولان رویکرد یکساله را در مقابله با این توطئه ی دشمنان مثبت ارزیابی کردند و با برشمردن بیش از چهارده دستاورد اقتصادی که دولت در آن دخیل می باشد مهمترین دستاورد سال ۹۰ را موفقیت « هدفمندی یارانه ها » برشمردند .

ولی به دنبال این ارزیابی نیک اندیشانه ی معظم له دست های پنهان وآشکار که در بازار هستند به اخلال خود که از چند ماه قبل آغاز کرده بودند ابعاد تازه ای داده و با همصدایی صداوسیما وخیل رسانه های منحصر به جریان قدرت و ثروت ریشه ی تمام فتنه های اقتصادی را در اجرای هدفمندی یارانه ها و به دروغ در سوء مدیریت دولت القاء کرده و می کنند.

۳ - پیشرفت کشور در عرصه رشد و ناکارآمدی تحریم ها و التهاب در بازار روش ناجونمردانه ی دشمن و فتنه گران

گرچه در نابسمانی جهانی اقتصاد که کشورهای برخوردار غربی چون فرانسه نیز ار رشد اقتصادی صفر درصد در رنجند ولی کشور ما با تمام فشارها بنا بر آمار مراکز داخلی و جهانی از بالا رفتن شاخص های رشد بهره مند شد .

 ولی در این میان فرصت طلبان و نفوذی های دشمن در ساختار ناهمگون بازار به خدعه ای ناجوانمردانه روی آورد و با توجه به اینکه در نظر اکثر مردم پیشخوان فروشگاهها و شاخص هایی چون قیمت مرغ و کالاهای ضروری شاخص تورم و اقتصاد کشور است برای زیر سؤال بردن بیانات رهبری معظم انقلاب اسلامی در عدم دنبالگیری قوه قضاییه و نهادهای نظارتی و امنیتی به تاخت وتاز آزادنه در بازار پردازند .

که نمونه ای از آن گزارشی از دولت است که خبر از تبانی خائنانه ی برخی از تولید کنندگان دام و طیور در عدم پروار بندی فصلی و یا کشتار گاوهای شیری که کمبود ساختگی ایجاد کرده و در عوض فروش خوراک دام و طیوری که دولت در اختیار آنان گذاشته است به دو برابر قیمت در بازار می باشد . که نه اصناف و نه دادگاهها و نه بخش خصوصی اراده ی  مقابله با این دلال بازی هایی که امثال آن نیز کم نیست را ندارند  .

۴ - کم شدن تصدی گری دولت ولی عدم کاهش توقعات

با توجه به « طرح بهبود فضای کسب و کار » که مجلس هشتم به دولت تحمیل کرده نظارت بر بازار و تصمیم گریری برای ان بخش عمده ایش به اتاق های بازرگانی و اصناف واگذار شده و ایشان نیز گویا نمی خواهند مسئولیت خود را ایفا کنند و کسی پاسخی از ایشان نمی خواهد .

۵ - دامن زدن واحدهای صنفی همراه فتنه به التهابات اخیر بازار

فراموش نکرده ایم که در انتخابات ۸۴ و ۸۸ بسیاری از این واحدهای صنفی واصنافی که گرانی های امروز بیشتر متوجه آنان است با صدور بیانیه ها و انتشار متن های تبلیغی در رسانه هایی از آقای رفسنجانی وموسوی حمایت کردند بنابر این نباید این به هم ریختگی بازار تولید و توزیع را صرفاً اقتصادی دید و از غرض های سیاسی غافل شد.

۶ - عزم دشمنان برای ضربه ی اقتصادی به کشور ولو به قیمت ضرر خود

دشمنان به سرکردگی غرب آنقدر برای ضربه زدن اقتصادی به کشورمان مصمم هستند که حتّی حاضرند  شرکت ها یشان ضرر کنند و به اخراج کارمندانشان در این بحران اقتصادی که دامنگیرشان است تمام شود همانطور که در شرکت پژوی فرانسه شاهدیم .

 کار ایشان ما را یاد حکایت حسودی می اندازد که برای ضربه ی حیثیتی به همسایه اش از غلامش خواست که وی را بکشد و قتلش را بیاندازد به گردن همسایه و این روش را نه تنها دشمنان خارجی بلکه شریکان ایشان که حاسد دولت نهم و دهم و رئیس جمهور هستند به کار می گیرند و حاضرند به طور موقت ضرری را متحمل شود و واحدهای خود را از خط تولید خارج سازند تا روش و گفتمان دکتر احمدی نژاد از چشم همگان به خیال خام خود بیاندازند ، به این اطمینان که اگر دولت باز برگردد به کارگزاران دو دولت گذشته و ساکتان فتنه تمام این خسارت ها با بیت المال ارزانیشان می شود.

۷ - التهاب آفرینی های  امروز بازار زاییده واگذاری های حزبی بخش خصوصی در دولت های گذشته

نحوه ی واگذاری ها در دولت های قبل به نحوی بوده است که اکثر گلوگاههای اقتصادی در دست کارگزاران آنان باقی مانده است و به یاد داریم حتّی در دولت خاتمی واگذاری پمپ های بنزین نیز منوط به تأیید نماینده ای از مجلس ششم و یا یکی از دولتی های خاتمی بود وخود بخوان مفصل این مجمل ، چنانچه اکنون مسئولان اتاق های بازرگانی تهران و ایران واکثر اعضاء آن همان مدیران دولت های سابق می باشند.

همانطور که کارگزاران و نفوذی های دولت های قبل در تمام ارکان نظام ، خاموش و یا در وسط میدان ، فتنه ۸۸ را برعلیه دولت عدالت و ملّت مظلوممان بازی گری کردند حال نیز سر پل های اقتصادیشان به دنبال التهاب آفرینی در بازار هستند تا حرف اربابان غربی و آمریکای عزیزشان را در تأثیر گذاری تحریم ها در اقتصاد ایران به اثبات برسانند تا آفرینندگان ترکمانچای سعدآباد که حق غنی سازی را به پای فرزندان ملکه ی انگلیس ریختند حال از خوب بودن روش ذلیلانه شان دربرابر دشمنان پیشرفت ما دم بزنند..

۸ - به دنبال هر پیروزی دیپلماتیک التهابی ساختگی در بازار

حال که با تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی دشمن جنگ تمام عیار اقتصادی را دنبال می کند و از آنجا که به گواه دوست ودشمن دولت تحریمها را دور می زند و تحریم ها در پیشرفت کشور وقفه ای ایجاد نکرده دشمن به کمک عوامل فتنه سراغ التهاب بازار تحت کنترلش رفته و با جنگ روانی رسانه ای بر آن است اوضاغ بسامان کشور را نابسامان نشان دهد تا فشارهای دیپلماتیک کارساز تر باشد .

چنانچه پس از هر پیشرفت دیپلماتیک کشور شاهدیم که موج مصنوعی در بازار می افتد مانند گران شدن نان در هنگام سفر کارساز رئیس جمهور به اجلاس شانگهای و یا بالار فت التهابات بازار در اثنای مذاکرات بغداد و مسکو و …

۹ – هماهنگی عوامل احزاب معارض دولت و  مسلط بر بازار با جنگ روانی دشمن گویای فتنه ای عمیق از جنس فتنه ۸۸

به دنبال پیشگویی سال گشته ی « ع » از قحطی  که متأسفانه در رسانه ی ملّی و مطبوعات انتشار یافت و سنگ بنای التهابات اخیر بازار بوده است ، می بینیم که از ابتدای سال نیز پیشگویان لندن نشین هم به یاری دشمنان دولت آمده چنانچه رادیو بی بی سی در ابتدای امسال  از قول مشاور اقتصادی اتحادیه ی اروپا ( مهرداد عمادی ) گفت : « مهرماه در ایران ، گرسنگی در سطح کشورهای صحرای آفریقا خواهیم داشت . »

( ۹۱/۱/۲۲ )

هرچه ما به این موعد نزدیک تر می شویم ائتلاف فتنه گران اقتصادی و دشمنان را بیشتر احساس می کنیم مثلاً عدم جوجه ریزی برخی از مرغداران و کشتار دام های شیری بدون توجیه اساسی و فروش دوبرابری نهاده های دامیشان در بازار آزاد و یا احتکار اجناس و دلال بازی های آزادانه گویای هماهنگی عوامل اقتصادی فتنه با بیگانه گان  می باشد ولی سخن و گلایه ما نیز همان سخن و گلایه ی رئیس جمهور محترم است که نهادهای امنیتی و اطلاعاتی باید همانگونه که به حقّ با نفوذی ها و تروریست های ناامن کننده برخورد می کنند و آنان را شناسایی می کنند عوامل فتنه ی اقتصادی را به مردم معرفی کنند و فتنه ۸۸ به همه فهماند که  صرف خودی بودن اخلال گران بازار نباید ما را از فتنه غافل کند چنانچه موسوی و خاتمی و رفسنجانی های را دیدیم که نظام را تا چه ورطه ای کشاندند.

۱۰ - نقطه ضعف های اصل ۴۴ فرصت سوءاستفاده ی عوامل فتنه

رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره ی ابلاغ سیاست های جدید اصل ۴۴ فرمودند که این سیاست ها خالی از اشکال و غیر قابل نقد نیست .

با توجه به ساختار غلط واگذاری ها در دولت های گذشته و ساختار خراب گردش مالی و نظام بانکی کشور و عدم موفقیت تشکیل تعاونی ها که در ابلاغ این اصل آمده به دلیل عدم حمایت  بانک ها .

و از آنجا که بانک ها تسهیلات کلان را منحصر کرده اند به سرمایه داران نشاندار .

و به دنبال تار ها و بندهایی که مجلس سر راه نظارت دولت بر واحدهای خصوصی که باز از مفاد ابلاغ اصل ۴۴ می باشد ، می توان گفت که فتنه گران اقتصادی و پیاده نظام دشمن در بازار ، با سوءاستفاده از این آسیب ها و نقطه ضعف هایی که اجرای اولیه اصل ۴۴ به دنبال داشته است بیشترین خدمت را به دشمنان پیشرفت ما کرده اند و برعکس مردم گویا اکثر سرمایه داران بخش خصوصی به خصوص وابستگان جریان های سیاسی فتنه ۸۸ نمی خواهند چون مردم هزینه ی پیشرفت ایران اسلامی را بپردازند بلکه همراهی با دشمن را ترجیح می دهند.

۱۱ -  اطلاع رسانی بی پرده ی دولت با همکاری صداوسیما ؛ عامل بازدارنده ی فتنه ی اقتصادی

دولت محترم با توجه به اشکال مکرری که رهبری معظم انقلاب اسلامی به اطلاع رسانی دولت داشته اند – گرچه جسته گریخته از لابه لای سخنان رئیس جمهور محترم که انعکاس نمی یابد این دغدغه ها را جویندگان می شنوند ولی باید با همکاری صادقانه ی صدا وسیما ، مسئولان این موارد را به استماع مردم برسانند و با همگرائی و حضور مردمی که فتنه ۸۸ را در نهم دی و بیست ودوم بهمن ها و ۱۲ اسفندها خنثی کردند این فتنه را هم به خودشان برگردانند.

۱۲ - همراهی ساکتان فتنه ۸۸ با فتنه گران اقتصادی

به هرحال عوامل فتنه باردیگر چون فتنه ۸۸ همراهی خود با دشمنان بر علیه ملّت را نشان داده اند وساکتین همراه فتنه نیز به جای اثر گذاری در مراکز تصمیمی گیری مثل مجلس که در اختیارشان است به سخن چینی و نمامی بر علیه دولت در ملاقات بزرگان  و مراجع پرداخته و در سخنرانی های پر طعنه و کنایه شان  نشانی غلط داده و التهابات در جنگ اقتصادی را به دروغ در سوء مدیریت دولت خلاصه می کنند به امید اینکه بتوانند طریق عدالت دولت نهم و دهم را کور کنند ولی رهبر معظم انقلاب مان خوب فرمودند که برای اینکه به دشمنان بفهمانیم که « ما می توانیم .» پا برجا ایستاده ایم .

۱۳ - مهره ی احتمالی فتنه گران در انتخابات آینده ریاست جمهوری در ظاهری اقتصاددان 

  می توان پیش بینی کرد که فتنه گران به دنبال این سیاهنمایی اقتصادی مهره های اصلی ای  که برای انتخابات سال آینده مطرح خواهند کرد در پوشش کارشناس و مدیر اقتصادی خواهند بود که این نیز هشیار ی می طلبد .

ولی باز به مدد إلهی و تأییدات امام عصر ارواحنا فداه به فراصت رهبری مقتدر و دولت خدمتگزار فتنه اقتصادی همچون فتنه ۸۸ خنثی خواهد شد.

مسعود شفیعی کیا

۱۸/۰۴/ سال تولید ملّی و حمایت از کار وسرمایه ایرانی

 

http://sedayemellat.net/?p=5868

 
:: برچسب‌ها: تحلیلی جامع بر علل گرانی های اخیر

نویسنده : علی
تاریخ : ۱۳٩۱/٤/۳٠