جنایات آمریکا در ایران ...

بسم الله الرحمن الرحیم

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

عنوان مقاله : جنایات آمریکا در ایران ...

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

در ادامه رفتارهای سبعانه آمریکا در مورد ایران عزیز بررسی خواهد شد، نا گفته نماند این سلسله مقالات (جنایات آمریکا در ...) برگرفته از کتاب "آمریکا بدون نقاب" نوشته سید هاشم میر لوحی  است.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

ایران‏:

آمریکا کودتای 28 مرداد را مانند دیگر جنایات خود انکار می ‏کرد، ولی بعد از گذشت بیش از دو دهه به ارتکاب این جنایت اقرار نمود. در سال 1979، ترنر(1) رئیس‏ اسبق سازمان سیا(2)در یک مصاحبه تلویزیونی که از طریق شبکه تلویزیونی پابلیک‏ تی وی(شبکه تلویزیونی مردم)(3)پخش شد، گفت که آمریکا کودتای سال 1953 میلادی در ایران را ترتیب داد و در این رابطه 300 هزار دلار هزینه نمود.

در کتاب«یک روایت تاریخی»(4)-که در بعضی از دانشگاه های آمریکا به عنوان یک‏ کتاب درسی از آن استفاده و تدریس می ‏شود- پیرامون کودتای 28 مرداد این چنین آمده ‏است:

 

 عملیات سری توسط سازمان سیا:...

 

...در زمان آیزن هاور،الن دولز(5)برادر وزیر امور خارجه،به ریاست سازمان سیا رسید.

...الن دولز،کرمیت روزولت‏(6)را که یک مأمور زبر دست نیز بود به همراه سرهنگ‏  نورمن شوآرتزکاف‏(7)که به محمد رضا پهلوی در سامان دادن به پلیس مخفی(ساواک)او کمک نموده بود،به ایران فرستاد. آنها عمدتا یک میلیون دلار در اختیارداشتند. آنها تظاهرات‏ هایی علیه مصدق که به وسیله سربازان وفادار به شاه نیز تقویت‏ می‏ شد به راه انداختند و نخست وزیر را سرنگون ساخته و او را به زندان انداختند و شاه ‏جوان را از رم که در تبعید به سر می ‏برد(8)بازگرداندند. نخست وزیر جدید(9)ترتیبی ‏اتخاذ نمود تا بر اساس آن انگلستان و آمریکا هر کدام 40 درصد،هلند 14 درصد وفرانسه 6 درصد از تولید نفت ایران تعلق یافت...(10)

این دیگر گفتار مقامات جمهوری اسلامی و یا مردم ایران نیست،بلکه این چیزی ‏است که خود آمریکایی‏ ها می‏ گویند! همانطور که ملاحظه می ‏کنید،جمع سهمیه‏ کشورهای مذکور 100 درصد بوده است!این یک نمونه از خدمات آمریکا به ایران بوده‏ است!

آمریکا در طول مدت سلطه ‏اش بر ایران جنایات زیادی مرتکب شد! سیاستمداران‏ صهیونیست طرفدار حقوق بشر و دمکراسی آمریکا،هر جنایتی را که در توان داشتند- از چپاول ذخایر کشور تا کشتار مردم از طریق ساواک و غیره-در طول این مدت‏ انجام دادند. هر زمان حرکتی برای سرنگونی مزدور آمریکا-محمد رضا معدوم-آغازمی گردید،به شدت سرکوب شد.آمریکا دائما مزدور و عروسک خود را می ستود و از جنایاتی‏که مرتکب می‏ شد قدردانی می‏ نمود.

سیاستمداران صهیونیست آمریکا که دائما دم از حکومت دموکراسی و طرفداری ازحقوق بشر می‏ زنند،نه تنها مهر سکوت بر دهان زده بلکه از تمام جنایاتی که در ایران‏ اتفاق می ‏افتاد حمایت می‏ کردند،چون خود،طرق شکنجه و ترور را به ساواک آموخته‏ بودند و تمام شکنجه‏ ها،ترورها و قتل ‏عام‏ ها زیر نظر مستقیم آنان صورت می ‏پذیرفت!

اینگونه جنایات نه تنها در ایران،بلکه در کشورهای دیگر نیز توسط آمریکا تحقق‏  می‏ یافت.

شما اگر تاریخ آمریکا را به دقت بخوانید و در مورد جنایاتی که آمریکا مرتکب شده ‏است تحقیق نمایید، به این نتیجه خواهید رسید که هیچ دولتی جنایتکارتر از آمریکانیست.

زمانی که حرکت میلیونی مردم در اقصی نقاط کشور آغاز و مردم به فرمان رهبر خودامام خمینی(رحمه اللّه علیه) به خیابان ها ریختند،آمریکا آنان را یک سری تروریست‏ خوانده و دستور کشتار مردم را صادر نمود.همین دولتمردان آمریکایی بودند که بعد از پیروزی انقلاب،جنگ را از طریق عراق بر ایران تحمیل کردند و از این راه،غیر مستقیم وبعد مستقیما با ایران وارد جنگ شدند.

در سپتامبر 1987(شهریور 1366)،در زمان ریاست جمهوری رانلد ریگان،هلیکوپترهای نیروی دریایی آمریکا به سوی یک کشتی و چند قایق ایرانی آتش گشودندو تعدادی از نیروهای ایرانی را شهید نمودند و متعاقب آن،سکوی نفتی ایران را درخلیج فارس نابود کردند.

در تاریخ سوم ژوئیه 1988(12 تیر ماه 1367)،کشتی جنگی آمریکا که در آب های‏ ایران شناور بود،هواپیمای مسافربری ایران را با 290 نفر سرنشین سرنگون ساخت.

جورج بوش(George Bush)رئیس جمهور آمریکا که زمانی ریاست سازمان سیا را نیزبر عهده داشته است به جنایتکارانی که در این امر دست داشتند،مدال های گوناگون اعطاکرده و از عمل آنان تقدیر به عمل آورد.در صورتی که او به خوبی می ‏دانست که آن ها درآب های ایران شناور بوده ‏اند و هواپیما نیز مسافربری بوده و 290 نفر از مردم بیگناه در این‏ فاجعه جان باخته‏ اند.مراسم اعطا مدال ها از طریق بعضی شبکه‏ های تلویزیونی آمریکانیز پخش گردید.هر چه ایران فریاد بر می‏ آورد که این جنایت آمریکا در زمانی صورت ‏گرفته است که کشتی جنگی آمریکا در آب های ایران شناور بوده است،آمریکا آن را انکار می‏ کرد و جورج بوش می‏ گفت که ما در آب های بین المللی شناور بوده‏ ایم و فرمانده کشتی ‏تصور کرده که آن هواپیمای مسافربری، یک جت جنگنده متعلق به ایران است و کشتی ‏ما برای دفاع از خود،دو موشک به سمت آن هواپیما پرتاب نموده است.ماه ها گذشت تاشواهد و قرائن موجود،صحت گفتار ایران را در این باره تأیید نمود و دروغ سرائی آمریکا برملا گردید.سال ها گذشت تا با تلاش های پی در پی ایران،آمریکا در دادگاه لاهه محکوم ‏گردید و بنا شد 300 میلیون دلار به ایران غرامت بپردازد.

البته باید اضافه نمود که دادگاه فدرال آمریکا،در تاریخ 10 اکتبر 1991(18 مهر ماه‏1371)،تقاضای ایران را در ارتباط با پرداخت غرامت برای قربانیان هواپیمای‏ مسافربری ایرباس رد کرده بود. حال،به حکم دیگری که توسط یکی از دادگاه های‏ آمریکا صادر شده است،توجه فرمایید.

در اواسط سال 1997 میلادی در یکی از دادگاه ‏های شهر واشنگتن دی سی،ایران‏ محکوم به پرداخت مبلغ 5/247 میلیون دلار گردید! مسئولین امر در یک مصاحبه‏ مطبوعاتی اظهار داشتند که ما این پول(مبلغ 5/247 میلیون دلار) را از دارائی ایران که درآمریکا مسدود(Freeze)شده است برداشت خواهیم نمود!

 

قضیه چیست؟!

قضیه این است که یک زن جهود آمریکایی به فلسطین اشغالی(اسرائیل)می ‏رود ودر آنجا توسط فردی کشته می‏ شود.دولت اسرائیل اعلام می‏کند که فردی که این جهود آمریکایی را کشته است،یکی از اعضای حماس بوده است.در دادگاه واشنگتن‏دی سی،کشور جمهوری اسلامی ایران متهم شناخته می ‏شود!

چرا؟

چون ایران از حماس و مردم ستمدیده و آواره فلسطینی که بیش از 50 سال زیرچکمه‏ های سربازان صهیونیستی و توپ و تانک های اسرائیل خرد شده ‏اند و خانه‏ هایشان‏ بر سرشان خراب و سرزمینشان اشغال شده است،پشتیبانی می‏ کند!در نتیجه جمهوری‏ اسلامی ایران و در اصل مردم ستمدیده ایران که سال ها خونشان توسط دولت خون آشام ‏صهیونیست آمریکا مکیده شده است،باید مبلغ 5/247 میلیون دلار بپردازند.

 

سؤال‏:

1-مقصر کیست؟آیا مقصر مردم فلسطین ‏اند که سرزمینشان اشغال شده و هر روزمورد اذیت و آزار و شکنجه قرار گرفته و یا توسط جهودان کشته می‏ شوند و یا آن زن‏ جهود آمریکایی که به آن سرزمین اشغال شده رفته است؟!

2-چرا کشوری مانند ایران که نه تنها از مردم زجر کشیده فلسطین،بلکه از مردم‏ ستمدیده دنیا پشتیبانی می ‏کند محکوم است و باید مبلغ 5/247 میلیون دلار برای‏ کشته شدن یک زن جهود بپردازد؟!   اگر این چنین است،پس آمریکا که هر سال بیش از6 میلیارد دلار به حکومت غاصب اسرائیل برای کشتار و آواره نمودن میلیون ها نفر مردم‏ فلسطینی و همچنین غصب نمودن سرزمین آنان و احداث شهرک‏ های یهودی نشین ‏می‏ پردازد و نیز حتی تمام محکومیت‏ ها و قراردادهایی که در سازمان ملل بر علیه ‏اسرائیل صادر می‏ شود، وتو(Veto)می‏ نماید!   چه وضعیتی دارد و چه مبلغی بایدپرداخت کند.

3-چرا وقتی به حریم کشوری مانند ایران تجاوز می ‏شود و هواپیمای مسافر بری ایرباس با دو موشک سرنگون می ‏گردد و 290 نفر زن،مرد و کودک‏ جان خود را با آن وضع اسف‏بار از دست می‏ دهند و حتی جنازه بعضی از آنان محو می ‏شود،باید مبلغ 300 میلیون دلار پرداخت گردد ولی یک زن جهود که به کشوری ‏اشغال شده رفته و کشته می شود باید مبلغ 5/247 میلیون دلار پرداخت گردد؟

 

تفاوت ‏چیست؟

آیا جز این است که علت و تفاوت،فقط و فقط صفات و مشخصات شیطانی آمریکااست و نه چیز دیگری؟!

هر بلائی بر سر اسرائیل و آمریکا می ‏آید،آنان ایران را مقصر می ‏دانند. اگر روزی به‏ جای باران،نجاست بر سر صهیونیست‏ های اسرائیل و آمریکا ببارد،آنها باز هم می ‏گویندکه این قضیه،کار ایران است!

عملکرد و برخورد آمریکا در رابطه با قضایای یاد شده،قسمت دیگری از تاریخ ‏آمریکا را برای من تداعی می‏ کند که ذکر آن را مناسب می‏ دانم.آن قسمت از تاریخ ‏آمریکا از این قرار است:

در تاریخ نهم آوریل 1914 میلادی،ملوانان آمریکایی(American Sailors)به شهر تمپیکو(Tampico)از کشور مکزیک رفته و سپس به یک منطقه ممنوعه آن شهر می‏ روند.فرمانده آن منطقه ممنوعه،آنان را دستگیر و به زندان روانه نمود.ولی بعد سریعا آنان را آزاد و یک نامه پوزش و عذرخواهی از عملی که مرتکب شده بود برای‏ فرمانده نیروی دریایی آمریکا به نام دریا سالار هنری مایو(Admiral Henry T.Mayo) فرستاد. مایو در جواب گفت که این پوزش و عذر خواهی کافی نیست و باید تعظیم و تحیت در مقابل پرچم آمریکا بشود. رئیس جمهور وقت آمریکا،ویلسون(Wilson)نیزاز مایو پشتیبانی نمود و نیروی دریایی آمریکا را به آنجا گسیل داشت و در تاریخ 21آوریل 1914،یعنی 12 روز بعد از دستگیری ملوانان آمریکایی،آن منطقه را تصرف ‏نمودند.در این جنگ،19 نفر آمریکایی کشته و 47 نفر زخمی شدند.کشور مکزیک نیزحداقل 200 نفر کشته و 300 نفر زخمی در این درگیری داشت‏(22).آمریکا نگفت که‏ ملوانان ما به یک کشور دیگر رفته ‏اند و در آنجا نیز وارد یک منطقه ممنوعه نظامی‏ شده‏ اند و در اصل ما مقصر بوده ‏ایم.بلکه بعد از آزادی آن ملوانان و دریافت نامه‏ عذرخواهی و پوزش،تعظیم و تحیّت در مقابل پرچم آمریکا را خواستار شد و 12 روزبعد نیز آن منطقه را به تصرف خود درآورد و 200 نفر از شهروندان آن منطقه را کشت و300 نفر دیگر را زخمی نمود.این است نمونه دیگری از عدالت‏ خواهی،حکومت‏  دمکراسی و طرفداری از حقوق بشر آمریکا!

البته باید اضافه نمود که مردم مکزیک نیز به علت ظلم ‏های متعددی که قبلا توسط آمریکا به آنان شده بود،این جنایت خشم آنان را برافروخت و بلائی بر سر آمریکائیان‏ آوردند که چاره‏ای جز ترک آن منطقه نداشتند،لذا فرار را بر قرار ترجیح دادند(11).

آمریکا بعد از انقلاب مبلغ 13 میلیارد دلارپول های ایران را که به عنوان سپرده در بانک های‏ آمریکا بود،مسدود نمود و بعد هم از هر طریقی که‏ می ‏توانست،مدعی غرامت شد(12).حتی طواغیت ‏فراری ایرانی را به عنوان آمریکایی به دادگاه گسیل‏ داشت و برای دروغ پردازی های آنان نیز مبالغ هنگفتی ‏از ایران اتخاذ نمود(از آن مبلغ 13 میلیارد دلار کسرنمود.(

شرکت‏ های آمریکایی نیز مدعی مبالغ بسیارزیادی غرامت گردیدند و از دارایی‏ های ایران کسرنمودند.شما تصور کنید که اگر ایران برای کشته ‏شدن یک زن جهود باید مبلغ 5/247 میلیون دلاربپردازد، پس شرکت های آمریکایی و طواغیت فراری صهیونیست و غیره،مدعی چه‏  مبلغی غرامت شده ‏اند!

مقادیر زیادی تجهیزات و ادوات جنگی و حتی هلیکوپتر و قطعات یدکی که در زمان‏ محمد رضای معدوم خریداری شده و تماما مبلغ آن پرداخت گردیده بود نیز به ایران‏ فرستاده نشد و کماکان در اختیار آمریکا قرار دارد.

هر چند که دولت جمهوری اسلامی ایران از طریق نیروهای مردمی،حفاظت وحراست سفارت آمریکا و مسئولین آن را بر عهده داشت تا صدمه ‏ای نبینند(13)،ولی ‏سفارت آمریکا همانند گذشته و جنایتی که در 28 مرداد 1332 مرتکب شده بود،دائمادر حال شیطنت و طرح نقشه و پیاده نمودن یک کودتا و اعمالی اینگونه برای واژگون‏ ساختن نظام جمهوری اسلامی و باز گرداندن شاه و یا مزدور دیگری به ایران بود.

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا-طبق فرمایش حضرت امام خمینی(قدس اللّه سره الشریف) انقلاب دوم-حرکتی بسیار مناسب و بجا بود14).)

چه بسا اگر این عمل از سوی دانشجویان پیرو خط امام صورت نمی ‏پذیرفت،بعد ازاندک مدتی،آمریکا موفق به ترورها و ارتکاب جنایات بیشتری از طریق مزدوران خوددر ایران شده و ضربه محکم تری بر پیکره انقلاب وارد می‏ نمود.از آن گذشته،چاپ وانتشار اسناد و مدارک سفارت آمریکا،باعث شد تا چهره واقعی آمریکا و نیز مزدوران‏ داخلی وابسته ‏اش برای مردم بیش از پیش روشن و نمایان گردد.از طرفی دیگر،اگراینگونه مسائل برای مردم روشن نمی ‏شد،یک سری از مزدوران آمریکا که در اصل‏ دشمنان قسم خورده انقلاب بودند هر چند که مرتکب خیانت‏ ها و جنایات گوناگونی شده ‏و هنوز هم دست بردار نیستند،قهرمانانه از صحنه خارج می‏ شدند.

دانشجویان پیرو خط امام،چه لانه جاسوسی را تسخیر می ‏کردند و یا نمی‏ کردند،باز هم آمریکا دائما از هر طریق ممکن،در صدد ضربه زدن به انقلاب و کشتار بیشتری ازمردم انقلابی ایران بود.به نظر آنها یا ملت ایران باید برده تمام عیار آمریکا بوده و باشند ودنیا و آخرتشان را بر باد دهند و یا آمریکا و صهیونیست بین الملل دست بردار نیستند.

همین است و بس و جز این نیست!آن کسانی که به فکر مصالحه،مراوده و رابطه باآمریکا و صهیونیست می ‏باشند،هیچگونه شناختی حتی از الفبای سیاسی آنان ندارند.

به هر صورت،آمریکا ضربه ‏های خود را بر پیکره انقلاب از طرق گوناگون وارد نموده‏و دائما بهانه هم می ‏گرفت.هادینگ کارتر(Hodding Carter)وزیر مطبوعاتی‏(Press Secretary)جیمی کارتر(رئیس جمهور اسبق آمریکا)،در سال 1980 میلادی،در یک مصاحبه تلویزیونی که از طریق شبکه تلویزیونی پابلیک تی وی(Public TV) پخش شد، اظهار داشت که ما(آمریکا)(به علت تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط ایران)به صدام گفتیم که وارد خاک ایران شود.

آمریکا نه تنها به صدام دستور داد که به ایران حمله کند،بلکه هر چه در توان داشت از عکس ‏هایی که توسط ماهواره تهیه می‏شد تا پول و تسلیحات و غیره برای نابودنمودن جمهوری اسلامی،در اختیار صدام گذاشت.

چارلی بکوید،معروف به چارجین(Charlie Beeckwith a.k.a Chargin)،فرمانده‏ نیروی دلتا(Commandar od the Delta Force)که به بهانه آزاد ساختن جاسوسان‏  آمریکایی و در حقیقت برای نابودی جمهوری اسلامی و کشتار دسته جمعی مردم ونیروهای انقلاب و پیاده نمودن نیروهای آمریکایی و مزدوران وابسته،وارد ایران شده‏  بود،(این نیرو در منطقه طبس گرفتار بلای آسمانی‏(15)گردید)ماه ها قبل از عزیمتش به ‏ایران،برای مصاحبه‏ ای در شبکه تلویزیونی ای بی سی(ABC)ظاهر شد.وی در این‏ مصاحبه،در حالی که دندان های خود را با عصبانیت به هم می‏ فشرد،می ‏گفت که به من‏  نیرو بدهید تا ایران را بکوبم.البته دیدیم که شیاطین چه نقش ه‏ای کشیده بودند و الحمد اللّه ‏خداوند چه گوشمالی کوچکی به آنان داد و ایران اسلامی را محفوظ داشت.

همانطور که گفته شد،آمریکا از ارتکاب هیچ جنایتی علیه جمهوری اسلامی ایران‏ فروگذار نکرده است و از اعمال تروریستی نظیر بمب گذاری و ترور گرفته تا تبلیغات‏ دروغین را در خدمت اهداف شوم خود گرفته است.

در همین رابطه در اواسط دهه 90 میلادی،بیل کلینتون رئیس جمهور آمریکا،نامه ‏ای ‏به رجوی،سرکرده گروهک منافقین نوشت.در این نامه کلینتون اضافه نمود که شما(منافقین)از پشتیبانی کامل ما بر خوردارید. و به همین خاطر،شبکه تلویزیونی ‏ای بی سی (ABC)یک شب برنامه نایت لاین(Night Line) خود را به این نامه کلینتون‏ و رابطه آمریکا و گروهک تروریستی منافقین اختصاص داد16).)

حال اگر جمهوری اسلامی بعضی از این تروریست‏ ها و جاسوس ‏های آمریکایی صهیونیستی را دستگیر کند،آمریکا و اسرائیل داد و قال خواهند نمود.در حال حاضر که‏13 نفر جاسوس صهیونیست در شیراز دستگیر شده‏ اند،آمریکا و اسرائیل جنجال ‏به راه انداخته و می‏ گویند که ایران طرفدار حقوق بشر نیست و چرا این جاسوسان توسط  جمهوری اسلامی ایران دستگیر شده‏ اند.آقای بیل کلینتون مثل اینکه فرق بین 13 و 13000 را نمی‏ داند!   مثل اینکه آقای کلینتون نمی ‏داند،عدد 13000،هزار برابر عدد 13می ‏باشد!   آقای کلینتون و دیگر سیاستمداران صهیونیست طرفدار تروریست و حقوق ‏بشر آمریکا مثل اینکه نمی‏دانند که در کشورهای به قول خودشان دموکرات،آمریکا،رکورد دستگیر نمودن تعداد افراد در یک روز را در تاریخ شکسته است!پس اگر به‏ علت استفاده مواد مخدر،این قضیه را فراموش کرده ‏اید،آن را بازگو خواهیم نمود:

آمریکا در تاریخ سوم ماه می 1971 در شهر واشنگتن دی سی،تعداد بیش از13000 نفر از مخالفین جنگ ویتنام را در یک روز،دستگیر نمود.

در ضمن آمریکا تعدادی از مردم و حتی تعدادی از دانشجویان آمریکایی‏ مخالف جنگ ویتنام را نیز در دانشگاه های آمریکا،نظیر دانشگاه ایالتی کنت‏(Kent State University)در ایالت اهایو(Ohio)و دانشگاه ایالتی جکسون‏(Jackson State College)در ایالت می سی سی پی(Mississippi)توسط گارد ملی‏  (National Guard)و پلیس این کشور،کشت‏(1)   در این رابطه،فیلم‏ های مستندی ‏نیز موجود است.این نمونه ای از سوابق طرفداران حقوق بشر آمریکا است.

در یکی از خیابان های تهران به عبارت زیبائی از شهید مظلوم آیت اللّه دکتر بهشتی‏ برخورد نمودم که بر روی دیواری نوشته شده بود.

"به آمریکا بگویید،از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر!"

آنچنان که دیدید نگاهی جزیی در گوشه ای از تاریخ مملو از جنایات این ستمگران است که البته ما دهه  80 شمسی به بعد را بررسی نکردیم.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

کاری از گروه تحقیقات جنبش مصاف

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

www.masafportal.com

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

پینوشت:

برگرفته از کتاب آمریکا بدون نقاب

 ([1]-(Turner))

([2]-(C.I.A))

([3]-(Public TV))

([4]-(America-A Narrative History))

([5]-(Allen Dulles))

[6]-(کرمیت روزولت-(Kermit Roosevelt)-(نوه تی ادور روزولت،رئیس جمهور اسبق آمریکا

[7]-(سرهنگ نورمن شوآرتزکاف(Norman Schwartzkopf)در زمان جنگ نفت(کویت)به درجه ژنرالی‏رسیده و فرمانده نیروهای آمریکایی بود.البته او در زمان جنگ ویتنام و غیره نیز جنایات متعددی رامرتکب شده است.جالب اینکه بعد از جنگ نفت در یک مصاحبه که توسط یکی از شبکه‏های‏تلویزیونی آمریکا انجام شده بود،برای مردم عراق که قتل عام کرده بود گریه می‏کرد)!

 [ 8]-(درحقیقت محمد رضا از ایران فرار کرده بود.)

[9]-(سرلشگر زاهدی که یکی از مجریان اصلی این کودتا می‏باشد،سریعا به درجه سپهبدی ارتقاء یافت‏و به عنوان نخست وزیر انتخاب شد.دو روز بعد،یعنی در تاریخ 30 مرداد 1332،محمد رضای معدوم‏به ایران بازگردانده شد.)

([10]-Actions:Insofar as interventions occurred,they were covert operations by the

....Contral Intelligence Agency

,(Allen Dulles sent a crack agent,Kermit Roosvelt)Theodore Roosevelt's grandson...

([11]در ماه بعد یعنی ژوئن،آمریکا میانجیگری کشورهای ای بی سی(ABC)یعنی آرژانتین،برزیل وشیلی(Argentina,Brazil & Chileرا پذیرفت و آن منطقه را ترک نمود ولی حمله به آمریکایی‏هادر نقاط مختلف،حتی در شهرهای آمریکا توسط نیروهای مردمی مکزیک نظیر پانچو و یا(Pancho Villa)ادامه داشت.بطور مثال این نیروها ماه ژانویه سال 1916،18 مهندس معدن‏آمریکایی را کشتند و در تاریخ نهم مارس به داخل آمریکا آمده و شهر کالومبس در ایالت نومکزیو(Columbus,New Mexico)را به آتش کشیدند و 17 آمریکایی را نیز کشتند.

([12]مبلغ 13 میلیارد دلار با بهره 10،در مدت 20 سال،جمیعا مبلغ 87 میلیارد دلار خواهد شد.)

([13]مثلا بعضی مواقع خبرنگاران آمریکایی با مسئولین سفارت آمریکا در تهران-در حالی که اطراف آنان‏را افراد مسلح مردمی به عنوان محافظ گرفته بود-مصاحبه کرده،و این سؤال را مطرح ساختند که‏وضعیت شما(مسئولین سفارت آمریکا)از لحاظ امنیتی در ایران چگونه است؟آنها هم در جواب‏می‏گفتند که با محافظینی که ایران برای ما گمارده است،هیچگونه خطری ما را تهدید نمی‏کند).

([14]زمانی که ایران خواستار عودت شاه برای آزاد نمودن جاسوسان آمریکایی شده بود،سناتور ادواردکندی(Edward Moore Kennedy)(برادر جان اف کندی(John Fitzgerald Kennedy)رئیس جمهوراسبق آمریکا و نیز برادر رابرت کندی(Robert Francis Kennedy)دادستان آمریکا)در یک کنفرانس‏مطبوعاتی اظهار داشت که«شاه را عودت بدهید.ما مردم خود را که در ایران گروگان می‏باشندمی‏خواهیم».او بعد از این مصاحبه با حملات افرادی نظیر نیکسون و کیسینجر مواجه گردید و سکوت‏نمود.)

([15]هر چند ارتش و دولت آمریکا،به آنان که جان سالم از منطقه طبس به در بردند،گفتند که حقایق وصحنه‏ای را که در طبس دیدند،برای مردم(در مصاحبه‏ها و غیره)بازگو نکنند،ولی حالات و گفتاربعضی از آنان،نشانگر صحنه وحشتناک و خوفناکی بود که در طبس شاهد و درگیر آن شده بودند-زمانی که مردم ایران در خواب بسر می‏بردند،ولی مأمورین الهی بلایی بر سر آنان آوردند،که هرگزفراموش نکنند.)

([16]شایان ذکر است که منافقین در بعضی از شهرهای آمریکا،رسما دفتر دارند و فعالیت می‏کنند و ازطرفی دیگر،در بعضی از فرودگاه‏های بزرگ آمریکا نیز،مزدوران خود را-زن و مرد-در حالی که‏آلبوم‏های عکسی،در دست دارند،که تماما ساختگی و کذب است-فرستاده‏اند تا با ارائه آن عکسها،ازمردم گدایی کنند).

([17]کشتار دانشگاه ایالتی کنت،در تاریخ چهارم ماه می و دانشگاه جکسون در تاریخ پانزدهم ماه می‏سال 1970 اتفاق افتاد).

/ 0 نظر / 26 بازدید