سرخپوستان؛ ونشانه های فرهنگ وتمدن ایرانی

در عصر دل انگیز آخرین روز پاییز، نشست شصت و هشتم موسسه ی موعود (عجل الله تعالی فرجه)، با موضوع «کشف قاره ی امریکا و حضور ایرانیان در آن قاره» برگزار شد. شب یلدای امسال با موضوعی که سخنران محترم، دکتر «حمید شفیع زاده» مطرح کردند، تبدیل به یکی از عجیب ترین شبهای سال شد. خصوصاً که به لطف (!) رسانه های غرب و شرق، شایعه ی آخرین شب جهان هم در گوشه و کنار شهر پیچیده بود!

سرخپوستان؛ ونشانه های فرهنگ وتمدن ایرانی
در عصر دل انگیز آخرین روز پاییز، نشست شصت و هشتم موسسه ی موعود (عجل الله تعالی فرجه)، با موضوع «کشف قاره ی امریکا و حضور ایرانیان در آن قاره» برگزار شد. شب یلدای امسال با موضوعی که سخنران محترم، دکتر «حمید شفیع زاده» مطرح کردند، تبدیل به یکی از عجیب ترین شبهای سال شد. خصوصاً که به لطف (!) رسانه های غرب و شرق، شایعه ی آخرین شب جهان هم در گوشه و کنار شهر پیچیده بود!
چیزی که برای موعودیان در این همایش چندان هم عجیب نبود این خبر بود: «یهودیان با دست بردن به تاریخ، آن را تحریف کردند.» و دسته ای از اطلاعات هم برای بیشتر مردم تازگی داشت: «کریستف کلمب امریکا را از روی نقشه ای که مسلمانان تهیه کرده بودند، پیدا کرد؛ آن را کشف نکرد!» و «ایرانیان، سالها بود که در امریکا ساکن بودند و تمدن بزرگی داشتند.» و «امریکا، پرو، آمازون و برزیل نامهایی است که ریشه ی فارسی دارد؛ ایرانیان امریکا را نام گذاری کردند.»

یهودیان، سارقان تاریخ
چندان هم دور از ذهن نیست که حقایق تارخی بسیاری از چشم ما پنهان مانده باشد. خصوصاً که منابع معتبر تاریخی در بیشتر اعصار، در دست غربیان ویهودیان بوده است و آنها نیز با هدف حاکمیت بر جهان، بارها در آن دست برده و تاریخ را تحریف کرده وبسیاری ازاسناد را ازبین برده اند. دکتر شفیع زاده در توضیح این مطلب، مثالهایی از چندین دروغ بزرگ تاریخ ارائه دادند:
بد نیست همین جا بگوییم که آقای شفیع زاده، با ارائه ی تصاویر و سندهایی سخنان خود را ثابت می کردند.

ایرانیان، نقشه ی دقیق کل جهان را کشیدند
دکتر شفیع زاده، پس از بیان چند دروغ از تاریخ تحریف شده، بیان کردند که اعلام کشف قاره ی امریکا توسط کریستف کلمب یکی دیگر از تحریفات ودروغ های تاریخی است . ایشان با نشان دادن نقشه های متعددی قبل از تاریخ کشف امریکا، ثابت کرد که ایرانیان و مسلمانان، در حوالی سالهای 1300 نقشه های کاملی از کل جهان تهیه وترسیم کرده بودند و به طور کامل و با جزئیات، کشورهای امریکا و استرالیا را در آن مشخص و حتی نام گذاری کرده بودند.

ایشان همچنان، نقشه های کشیده شده توسط انگلیسی ها تا سالهای 1600 را نشان دادند و بیان کردند که اروپاییان در نقشه کشی بسیار ضعیف بودند و حتی تا سالهای زیادی، استرالیا را در قطب جنوب ترسیم می کردند

شفیع زاده بعد از این افزود:«در تاریخ آمده است که انگلیسی ها تا سال 1485 قادر به دریانوردی نبوده اند و کریستف کلمب برای دریانوردی، همراه با خودش چندین تن از اعراب را برد.

در اسل 1589 در اسپانیا کتابی چاپ شد و استاد دریانوردان اروپایی را به تصویر کشیدوانجا نشان داده شده که این استادمردی بود با کلاه نمدی و لباس و مشخصات یک ایرانی.» سپس ایشان عکس این دریانورد را برای مردم نمایش دادند و اضافه کردند: «نخستین ساعت دقیق اروپائیان در سال 1761 م. ساخته شد. بنابراین اروپائیان اصلاً قادر نبودند که در دریا سفر کنند. این در حالی است که قدیمی ترین ساعت توسط مسلمانان سالها قبل در اسپانیا ساخته شده بود.»

سرخپوستان، اقوام متمدن ایرانی
سخنران نشست، در ادامه ی سخنان خود، به این حقیقت تلخ اشاره کردند که در فیلمها و کارتونهایی که ما تا به حال دیده ایم، سرخپوستها انسانهای وحشی و بی تمدن معرفی شده اند در حالی که هنوز در برخی مناطق، آثاری از یکی از زیباترین شهرهای جهان که آن را «تنوچتیتلان» می خواندند موجود است.
سپس با نشان دادن چند عکس از بقایای این شهر، افزود: «در توصیف این شهر، گفته اند که آنقدر بوی گل در فضای آن پخش بود که انسان را سرمست می کرد و این شهر علاوه بر معماری خاصی که داشت، بسیار سرسبز هم بود.
در ضمن سرخپوستها، از جمله اقوام مایا، آزتک و اینکا، در علوم پزشکی بسیار متبحر بودند. از جمله اینکه، جراحی روده و معده و دیگر جراحی ها را به درستی انجام می دادند و حتی برق و لیرز و هواپیما را هم می شناختند.»
بعد از این، آقای شفیع زاده به بحث مفصلی درباره حضور ایرانیان در امریکای جنوبی و شمالی قبل از حضور کریستف کلمب پرداخت. ایشان، باتطبیق اثاری باستانی از مناطقی در ایران و کشورهای امریکای جنوبی از جمله مکزیک و پاناما، نشان دادند که هر دو قوم، عقاید مشترک، زبان مشترک، نمادهای مشترک و آئینهای مشترک و حتی صنایع دستی (قالی) با طرح مشترک داشتند.
سپس افزودند: «تمام شهرهای امریکا توسط ایرانیان، نامگذاری شده بود. امریکا، از «مارکان» گرفته شده بود. مارکان، به معنای مارگونه است و به دلیل شکل خاص قاره ی امریکا آن را به این نام می خواندند. «پرو»، در واقع از «پر رود» گرفته شده است. چرا که پرو، پر رودترین کشور جهان است. پاناما، در گذشته، داریان نام داشته و از نام داریوش انتخاب شده است. مکزیک، از ماخلو، گرفته شده است. زبان این منطقه شبیه به ترک هاست و به خاطر این ماخلو نامیده شده بود که گروه های ماه پرست در این منطقه زندگی می کرده اند.»
سخنرانی تا پاسی از شب ادامه داشت وحضار تصاویر بسیاری را مشاهده کردند. قرار است بزودی تحقیقات حاصل شده توسط موسسه فرهنگی موعود منتشر شود. ان شا الله
یادآوری می کنیم سلسله نشست های ماهانه موعود در آخرین پنجشنبه هر ماه شمسی؛ راس ساعت دو و نیم عصر درمحل سالن مرکز آفرینشهای کانون پرورش فکری واقع در خیابان حجاب برگزار می شود.

/ 0 نظر / 23 بازدید